Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Sierpień 28 2016 04:07:51
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Spotkanie w DKK październik 2008
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Narodowe czytanie w Choszcznie

Dodane przez HKluczewska dnia sierpień 26 2016 15:02:130 Czytań - Drukuj
Godziny pracy biblioteki od 1 lipca do 31 sierpnia

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 23 2016 14:14:140 Czytań - Drukuj
„Na łące, na łące, jest kwiatów tysiące”
Łąka to niezwykłe miejsce, pełno na niej barwnych kwiatów i brzęczących owadów. Dzięki nim łąka jest pełna kolorów które cieszą wszystkich dookoła. Celem zajęć było tworzenie okazji do rozbudzenia zaciekawienia światem przyrody w oparciu o zagadnienia dotyczące środowiska naturalnego jakim jest łąka. W zajęciach z przedszkolakami wykorzystano wiersz Tadeusza Kubiaka „Poszła Małgosia na łąkę”, zagadki przyrodnicze, piosenkę „Kwiatki, bratki” w wykonaniu zespołu „Chochliki” oraz Taniec Węgierski Johannesa Brahmsa. Dzieci z Przedszkola nr 1 zadowolone opuściły gościnne mury biblioteki.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 22 2016 15:43:01Czytaj więcej ˇ 62 Czytań - Drukuj
Nowe książki w Wypożyczalni dla Dorosłych

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 22 2016 15:36:210 Czytań - Drukuj
Jacek Dehnel
17 czerwca 2016 r. w naszej Bibliotece gościliśmy Jacka Dehnela - znakomitego prozaika, poetę, tłumacza i malarza. Pierwszą książkę wydał mając lat osiemnaście. W 2005 roku za debiutancki tom „Żywoty równoległe” zaledwie dwudziestopięcioletni poeta został Laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich. W uzasadnieniu werdyktu jury czytamy: „Jego poezja odznacza się wysoką kulturą, znakomitym rzemiosłem, wręcz wirtuozerią, a także zaskakującą u tak młodego człowieka życiową mądrością” (zob. TUTAJ). Dwa lata później za powieść „Lala” Jacek Dehnel otrzymał Paszport "Polityki" w kategorii Literatura. Był wielokrotnie nominowanym do Nagrody Literackiej Nike oraz został laureatem licznych nagród literackich. Jego książki wydawane są w 13 krajach.
Uczestnicy tego wyjątkowego spotkania, które odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, byli pod ogromnym wrażeniem uroku osobistego i talentu aktorskiego Pana Jacka Dehnela. Lilla Rybka z córką Anią, zapytane o wrażenia po spotkaniu, powiedziały zachwycone: otwarty, miły, przesympatyczny człowiek, który rewelacyjnie prowadzi spotkanie, posiada niezwykłą umiejętność przekazywania tekstu i wejścia w rolę czytanej postaci. Autor bowiem w mistrzowski sposób czytał fragmenty powieści „Krivoklat”, zainteresowany był także opinią czytelników i zachęcał do dyskusji na temat „Lali”, „Balzakiany”, „Rynku w Smyrnie”, „Matki Makryny”, czy felietonów "Młodszy księgowy. O książkach, czytaniu i pisaniu".
Biblioteka zaprasza po powieści autora.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 21 2016 12:46:520 Czytań - Drukuj
15. Choszczeński Pulitzer Szkolny 2016
Dnia 06 czerwca 2016 r. o godz. 11:00 w Czytelni dla Dorosłych MBP w Choszcznie odbyło się podsumowanie 15. Jubileuszowej edycji powiatowego konkursu na najlepszą gazetę szkolną o nagrodę Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego.


Nagrody i wyróżnienia przyznała Komisja w składzie: p. Jadwiga Skorba – Frańczak (Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Choszczeńskiej), Ewa Ciborowska (MBP Choszczno), Anna Kościuczuk (MBP Choszczno). Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Uniwersytet Szczeciński i Urząd Miejski w Choszcznie. Wręczyli je pani dr Paulina Olechowska z Zakładu Mediów i Komunikowania - Uniwersytet Szczeciński, pani Magdalena Sieńko – zastępca Burmistrza Choszczna, pan Adam Andriaszkiewicz – Starosta Choszczeński.
Po rozstrzygnięciu konkursu młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez p. Paulinę Olechowską, która bardzo serdecznie gratulowała redakcjom wszystkich gazetek; podkreślała, że są one ważnym elementem komunikowania lokalnego oraz szczególnie atrakcyjną formą uczniowskiej ekspresji.
Tekst: Ewa Ciborowska

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 16 2016 12:54:07Czytaj więcej ˇ 63 Czytań - Drukuj
Już w piątek Jacek Dehnel w naszej bibliotece

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 15 2016 11:48:520 Czytań - Drukuj
Choszczeńska Sobótka

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 15 2016 11:18:040 Czytań - Drukuj
film promocyjny
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego efekty programu "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek: województwo zachodniopomorskie", w którym pokazana jest również nasza biblioteka.
Film do zobaczenia: TUTAJ

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 14 2016 14:46:010 Komentarzy ˇ 42 Czytań - Drukuj
Noc Bibliotek w Czytelni dla Dorosłych
Noc Bibliotek – ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej razem z Instytutem Książki, Fundacją ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - zawitała w tym roku do Choszczna. Imprezy odbyły się w MBP, Filiach i współpracujących z nami instytucjach: Szkole Podstawowej Nr 1 oraz w Bibliotece Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej. W Czytelni dla Dorosłych spotkali się miłośnicy lokalnych dziejów na „Nocnych Choszczniaków rozmowach… o historii naszego miasta”.


Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 14 2016 14:43:55Czytaj więcej ˇ 94 Czytań - Drukuj
Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci
Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie po raz pierwszy włączył się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek 2016. Podczas nocnego spotkania każdy uczestnik mógł zwiedzić wszystkie agendy oraz zakamarki naszej biblioteki niedostępne na co dzień, a także przekonać się, co ma ona do zaoferowania.

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 14 2016 13:55:09Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 72 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 53 1 2 3 4 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1638903 Unikalnych wizyt