Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Maj 29 2016 05:42:17
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Powiatowy Dzień Bibliotekarza
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Noc bibliotek 2016

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 23 2016 12:50:060 Czytań - Drukuj
„JUTRO MAMY WIELKIE ŚWIĘTO – NIESPODZIANKA DLA MAMY”
FILIA PUBLICZNA

Zajęcia edukacyjne z cyklu „Stettiner Ware … poznajemy kulturę regionalną Pomorza Zachodniego” prowadzone w Filii Publicznej cieszą się ogromną popularnością wśród naszych najmłodszych czytelników. Kolejne spotkanie miało miejsce 25 maja br., odwiedziła nas klasa III „b”, wraz z wychowawczynią Panią Renatą Wyszyńską. Dzieci poznały historię „białej ceramiki szczecińskiej”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wirtualnie zbiory ceramiki szczecińskiej znajdujące się w Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Stargardzie. Po części teoretycznej dzieci wykonały metodą decupage prezenty dla swoich Mam z okazji ich święta. Powstały przepiękne, inspirowane wzornictwem Stettiner Ware prace.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 27 2016 11:58:020 Czytań - Drukuj
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KORYTOWIE Z WIZYTĄ W LOKALNYM KLUBIE KODOWANIA
FILIA PUBLICZNA

W środę 18 maja Lokalny Klub Kodowania odwiedziła grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Korytowie. W spotkaniu uczestniczyła również grupa dzieci z Jedynki. Zajęcia miały na celu zapoznanie naszych gości z robotami Finch oraz utrwalenie posiadanej przez nich wiedzy z kodowania w programie Scratch. Zajęcia poprowadzili: Pani Krystyna Górecka i Pan Krzysztof Nowak (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choszcznie). Za co serdecznie dziękujemy!

Anna Kościuczuk
Zdjęcia: Krzysztof Nowak – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choszcznie

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 24 2016 14:01:500 Czytań - Drukuj
28 maja 2016

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 23 2016 11:26:580 Czytań - Drukuj
„MAJOWA ŁĄKA”
Łąka to miejsce, gdzie nie sposób się nudzić, za to można wspaniale odpocząć, zrelaksować się i zregenerować swoje siły. W maju łąka wygląda najpiękniej, to magiczne miejsce, które emanuje niesamowitą energią, oszałamiającymi kolorami, zapachami i dźwiękami. Łąka to także miejsce spotkania kwiatów, owadów, ptaków i ssaków. W majowy pogodny piątek Oddział dla Dzieci naszej biblioteki odwiedziły sympatyczne przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5, które podczas zajęć wyruszyły na spacer po majowej łące. W zabawach wykorzystano min. piosenkę „Ogrodniczka” w wykonaniu zespołu Chochliki, taniec węgierski Brahmsa, wiersz T. Kubiaka „Małgosia” oraz majowe zagadki. Dzieci wykonały też prace plastyczne pod tytułem "Majowa łąka", a po zajęciach zwiedziły inne agendy biblioteki.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 20 2016 16:05:127 Czytań - Drukuj
„Mądre bajki z całego świata”
16 maja 2016 r. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie odwiedzili uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie, a 18 maja uczniowie kl. II-III ze Szkoły Podstawowej w Zamęcinie. W zajęciach wykorzystano tekst polskiej bajki o Piotrusiu, dzielnym Azorku i mądrej Filemonce z publikacji „Mądre bajki z całego świata”- Kulczyk Foundation pod szyldem „Efektu Domina”, w których niesamowite opowieści stają się podstawą do dialogu z dzieckiem.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 18 2016 16:39:52Czytaj więcej ˇ 42 Czytań - Drukuj
Zacznij czytać!
W sobotę, 14 maja 2016 roku, Teresa Siwko i Aleksandra Rogan, przygotowawszy projekt w ramach programu Lider Zachodniopomorski, poprowadziły w naszej bibliotece spotkanie zachęcające do czytania - „Zacznij czytać!”. Aby namówić zgromadzoną publiczność do sięgania po literaturę, prelegentki pokrótce scharakteryzowały gatunki książek, natomiast Aleksandra Rogan, zeszłoroczna laureatka „Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego”, opowiedziała o „uzależnieniu” od książek.
Gościem specjalnym była Joanna Kupniewska, choszczeńska autorka powieści obyczajowych, która zdradziła zebranym jak rozpoczęła się jej historia z literaturą.
Na zakończenie prowadzące rozlosowały nagrody. Szczęśliwcy opuścili gościnne mury biblioteki z książkami, kalendarzami lub kubeczkami.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 18 2016 15:17:474 Czytań - Drukuj
Konrad Wojtyła o Rafale Wojaczku

Dodane przez HKluczewska dnia maj 18 2016 11:21:190 Czytań - Drukuj
Zachodniopomorska Wiosna Poezji z udziałem choszczeńskich plastyków

Dodane przez HKluczewska dnia maj 17 2016 12:54:190 Czytań - Drukuj
„CO Z CIEBIE WYROŚNIE?”
FILIA PUBLICZNA

10-13 maja w Filii Publicznej odbyły się zajęcia biblioteczne „Co c Ciebie wyrośnie?”. Spotkanie dla najmłodszych było inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co z Ciebie wyrośnie?”. Jego uczestnicy, podczas zabawy odkrywali tajemnicze i zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. Uczniowie odgadywali z jakimi zawodami związane są różne przedmioty oraz bawili się w kalambury, pokazując zawody. Po krótkiej przerwie wzięli udział w quizie „Najbardziej tajemnicze zawody świata” oraz zapoznali się z grą komputerową „Co z ciebie wyrośnie”. Na koniec zajęć wspólnie odczytaliśmy fragmenty książki. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie, wraz z wychowawcami.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 13 2016 16:23:190 Czytań - Drukuj
Poetycko o miłości, przyrodzie i „małej ojczyźnie”
Kolejne majowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostało uświetnione przybyciem znamienitych gości. W ramach spotkań Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji swoje utwory przedstawiła poetka z pobliskiego Chłopowa w gminie Krzęcin, Stanisława Nowak. Jej twórczość, jak określił jeden z uczestników spotkania - „pedagogiczna” opiewa piękno „małej ojczyzny” i ukazuje obrazki z życia codziennego, nie tylko wsi. Wiersze wzruszały i bawiły słuchaczy.
Niezwykłą niespodziankę sprawił poetce ks. Sławomir Kokorzycki wręczając jej świeżo wydany tomik poezji pt. „Żyj z poezją”. Ten debiut wydawniczy Pani Stanisławy jest pierwszym z serii „Noc Poetów”.
Ksiądz Sławomir przedstawił również zgromadzonej publiczności Barbarę Teresę Dominiczak, autorkę poematu „Siekierki – poemat o forsowaniu Odry” oraz ks. Januarego Żelawskiego, który do tego utworu napisał artykuł o siekierkowskiej bitwie.

Następne spotkanie z poezją zatytułowane „Jestem, dostrzegam i ogarniam myślą każdy dzień!” już 31 maja o godzinie 17.00. W naszej Bibliotece będzie gościła Ewa Dybowska, autorka tomików „Zatrzymane zamyślenia”, „Sabra”, „Szept krętych zdarzeń”.
Serdecznie zapraszamy.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 13 2016 12:44:000 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1597172 Unikalnych wizyt