Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Luty 20 2017 05:53:19
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Spotkanie z Ewą Nowak
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz

Dodane przez HKluczewska dnia luty 02 2017 16:29:440 Czytań - Drukuj
Kierunek Choszczno 2017

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 13 2017 12:28:250 Czytań - Drukuj
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
FILIA PUBLICZNA

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przez cały tydzień gościliśmy w naszej Filii Publicznej młodzież z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas VI. Rozmawialiśmy o tym, jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Tegoroczne zajęcia poświęcone były świadomemu i odpowiedzialnemu kreowaniu swojego wizerunku w Internecie, między innymi na portalach społecznościowych. Miały na celu uświadomić młodzieży jak ich aktywność w sieci kształtuje ich wizerunek online oraz jakie są konsekwencje ich braku dbałości o to, co publikujemy w sieci oraz o to jak jest to odbierane przez innych.
Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż


Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 09 2017 16:33:020 Czytań - Drukuj
KONKURS POETYCKI „PIASTKIEM MNIE ZWĄ”

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 08 2017 16:47:58Czytaj więcej ˇ 17 Czytań - Drukuj
Zimowe ferie 2017

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 06 2017 16:19:170 Czytań - Drukuj
"Szarka"
Ferie zimowe wkrótce, chyba wszyscy uczniowie czekają na nie z utęsknieniem.
26.01 2017 r. w Oddziale dla Dzieci odbyły się zajęcia nawiązujące do tego szkolnego wydarzenia. Uczniowie kl. II C ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie wysłuchali wciągającej opowieści o młodym wilczku, który trafił pod opiekę Gabrysi, spędzającej zimowe ferie u dziadków na wsi. Jednak w jedną zimową noc o wilczka upominają się członkowie rodziny… . Jak zakończyła się przygoda głównej bohaterki dowiecie się czytając książkę Ewy Nowak „Szarka”. Kolejnym etapem zajęć była zabawa w tropienie śladów i rozwiązanie testu z uważnego słuchania.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 30 2017 12:18:050 Czytań - Drukuj
Pierwsze w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki
24 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie MDKK na którym klubowiczki przedstawiły swoje przemyślenia na temat przeczytanej książki „Jajko księżyca” Zofii Beszczyńskiej, następnie rysowały Anabellę bohaterkę tej pięknej i poruszającej opowieści z pogranicza czarodziejskiej baśni i mrożącego krew w żyłach horroru. Wybrały też kolejną książkę do przeczytania na miesiąc luty, tym razem czytamy opowieść o trudnej miłości, bezgranicznej akceptacji i wyjątkowej więzi rodzinnej. ”Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych otrzymała Pierwszą Nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 30 2017 12:11:470 Czytań - Drukuj
"Bibliotekarki przedszkolakom"
W ramach współpracy z Przedszkolem nr 1 Panie bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie rozpoczęły cykl spotkań „Bibliotekarki przedszkolakom”.
24 stycznia 2017r. odwiedziły dzieci z gr. I C, by poczytać im wiersze polskich poetów z wyjątkowej kolekcji poezji dla dzieci: „Chory kotek” Stanisława Jachowicza, „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima. Przedszkolaki poznały także historię małego misia polarnego, który bardzo chciał zobaczyć padający śnieg z książki „Przygoda Misia” Joanny Liszewskiej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie od Pań bibliotekarek rysunki do kolorowania i książeczkę, która wzbogaci zbiory przedszkolnej biblioteczki.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 26 2017 19:02:350 Czytań - Drukuj
Biblioteka - miejsce przyjazne i bezpieczne
Biblioteka - miejsce bezpieczne i przyjazne, które stwarza dzieciom i młodzieży możliwość doświadczania radości czytania, zdobywania wiedzy i rozwijania wyobraźni poprzez oferowanie bogatej gamy materiałów i wydarzeń kulturalno-oświatowych.

19 i 25 stycznia 2017 r. gośćmi Oddziału dla Dzieci byli uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Lubianie i uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Łasku. Była to wizyta zapoznająca z naszą biblioteką, pozwalająca użytkownikom poczuć się w niej samodzielnie i bezpiecznie. Uczniowie zwiedzili wszystkie agendy naszej placówki , dowiedzieli się na czym polega praca bibliotekarza, zapoznali się ze źródłami drukowanymi i elektronicznymi, którymi dysponujemy, poznali stronę internetową Miejskiej Biblioteki w Choszcznie, katalog elektroniczny i tradycyjny. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak Magazyn Czasopism oraz znajdujące się w nim Dżs-y (Dokumenty Życia Społecznego). Uczniowie niechętnie opuszczali gościnne progi naszej biblioteki, ale obiecali, że będą nas odwiedzać przy każdej możliwej sposobności. Dziękujemy nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Lubianie i w Łasku za umożliwienie młodzieży odwiedzin w naszej placówce.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 26 2017 18:16:540 Czytań - Drukuj
„POZNAJEMY AFRYKĘ Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ”
FILIA PUBLICZNA

Gdy za oknami mróz i śnieg Filię Publiczną odwiedziły klasy III SP Nr 1 w Choszcznie. Tym razem zabraliśmy uczniów Jedynki w podróż do gorącej Afryki. Pomogła nam w tym znana i lubiana przez dzieci najmłodsza polska podróżniczka Nela Mała Reporterka. Uczestnicy zajęć dzięki książce „10 niesamowitych przygód Neli” dowiedzieli się jaki może być cudowny świat i jak oczami wyobraźni możemy podróżować oraz przeżywać wspaniałe przygody. W podróż z Nelą wybraliśmy się na wyspę słońca Zanzibar. Nasi najmłodsi czytelnicy poznali kulturę, przyrodę i mieszkańców Zanzibaru. Na zajęciach rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne, pracowali w grupach, pisali list do dzieci z Zanzibaru opisujący nasze miasto.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 20 2017 12:35:360 Czytań - Drukuj
Dzień z Kubusiem Puchatkiem
Każda pora roku jest dobra na to, żeby znaleźć czas na zabawę, bo dzień bez zabawy to dzień stracony. Wiedzą o tym bohaterowie książki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”. Kubuś Puchatek nigdy się nie nudzi i razem ze swoimi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu przeżywa wspaniałe przygody. Do radosnej gromadki dołączyły dzieci z przedszkola nr 1 w Choszcznie i miło spędziły czas na wspólnej zabawie.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 20 2017 12:14:401 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

1723513 Unikalnych wizyt