Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Grudzień 02 2016 19:55:05
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Bajarka cz. 4
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada w Filii Publiczno-Szkolnej w Korytowie obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Oprócz czytania bajki o Kubusiu Puchatku, każdy uczeń i nauczyciel mógł powiedzieć kilka słów o swoim pluszowym misiu, którego przyniósł. A później śpiewaliśmy piosenki, między innymi: Jadą, jadą misie… Było zabawnie i wesoło.
Elżbieta Serafin


Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 02 2016 15:07:190 Czytań - Drukuj
Choszczno na powojennej fotografii
W piątkowy wieczór, na spotkaniu ze Sławomirem Gizińskim, znanym choszczeńskim historykiem, znów z radością powitaliśmy licznie zebranych gości. Cieszy fakt, że temat „Choszczno na powojennej fotografii” okazał się interesujący nie tylko dla dorosłych - dla których fotografia z przeszłości jest sentymentalnym powrotem do lat dzieciństwa i młodości - ale także dla młodzieży. Przed prezentacją zdjęć, pamiątkowe dyplomy i gadżety, wręczono tym osobom, które już udostępniły nam własne zbiory związane z regionem. Upominki zostały ufundowane przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 01 2016 13:31:01Czytaj więcej ˇ 36 Czytań - Drukuj
Jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony
Dnia 21 listopada Miejską Bibliotekę Publiczną w Choszcznie odwiedzili uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajkę ”O tym jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony”. Opowieść ta pochodzi z Ugandy, państwa położonego we wschodniej Afryce nad jeziorem Wiktorii. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak ważna w sytuacjach kryzysowych jest mądrość, pomysłowość i wzajemna współpraca. Dowiedzieli się również wielu ciekawych rzeczy o klimacie, gospodarce i problemach społecznych Ugandy.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 30 2016 13:27:370 Czytań - Drukuj
Przedszkolaki ze "Słonecznej Czwórki"w "Teatrze Kamishibai"
W czwartym tygodniu listopada dzieci z Przedszkola nr 4 wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie, gdzie mogły zobaczyć niezwykły japoński teatrzyk Kamishibai. Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania, toteż na początku spotkania zastanawiały się w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem. Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy wspólnie z panią bibliotekarką wypowiedziały zaklęcie: „Abrakadabra, hokus pokus, teatrzyku otwórz się!”. Wtedy „kurtyna podniosła się” i maluchy mogły obejrzeć i wysłuchać przygód wesołych „Groszków”, natomiast starszaki poznały Walentynkę i jej perypetie na rowerowej wycieczce.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 29 2016 13:26:25Czytaj więcej ˇ 17 Czytań - Drukuj
"Krasnoludki są wśród nas"
17 listopada, wyjątkowym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie była kochająca krasnoludki autorka książek dla dzieci Melania Kapelusz. W dwóch spotkaniach wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3 oraz z Suliszewa, Zamęcina i Korytowa.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 21 2016 13:33:06Czytaj więcej ˇ 43 Czytań - Drukuj
„RAZEM DLA POKOJU” – TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ
FILIA PUBLICZNA

Jak wytłumaczyć dziecku nieistniejące granice? Przeszkody administracyjne? Niewidoczne zakazy, które zatrzymują ludzi, odbierając im prawo ucieczki? Przedostania się do bezpiecznej części świata? Na te pytania i wiele innych próbowaliśmy znaleźć odpowiedź w książce „Wędrówka Nabu” Jarosława Mikołajewskiego. Opowiadanie językiem wyobraźni dziecka tłumaczy sytuacje, w jakiej znaleźli się uchodźcy. Odwołując się do emocji: empatii, smutku, strachu buduje napięcie wokół nich i uczy zrozumieć przeżycia innych.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 21 2016 12:46:17Czytaj więcej ˇ 118 Czytań - Drukuj
Wyprawa do krainy książek
Jesienna słota to żadna przeszkoda dla 4-latków z „Tęczowej Krainy”, aby odwiedzić gościnne progi naszej biblioteki. Dla większości z nich była to pierwsza wyprawa do krainy książek. Maluchy z ogromną uwagą wysłuchały opowiadania „Groszki” autorstwa Francoise Malnuit oraz wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”. W oparciu o te utwory dzieci opowiadały z jakich warzyw i owoców dorośli robią przetwory na zimę, mogły też poczęstować się zielonym groszkiem. Pozostały czas spędziły na zabawie w Kąciku Malucha.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 17 2016 16:17:290 Czytań - Drukuj
Magiczne czerwone krzesło
15 listopada 2016 r. obyło się kolejne spotkanie MDKK, na którym omawialiśmy lekturę „CZERWONE KRZESŁO” z cyklu MAGICZNE DRZEWO Andrzeja Maleszki, jednego z najlepszych Europejskich twórców dla młodych odbiorców. Książka pełna przygód, niebezpieczeństw i magii oraz trójce rodzeństwa, które znalazło krzesło spełniające życzenia porwała młodych klubowiczów do dyskusji i działania. Dziewczyny z wypiekami na twarzy rozwiązywały min. test ze znajomości książki, a uwieńczeniem spotkania było wykonanie czerwonego krzesła i pamiątkowe zdjęcie. Szkoda tylko, że nasze krzesło nie posiadało nawet cząstki magicznej siły i nie spełniło naszych życzeń. Klubowiczki zafascynowane opowieścią stwierdziły, że z przyjemnością sięgną po kolejne części tej serii. Na grudniowym spotkaniu rozmawiać będziemy o książce Zofii Beszczyńskiej „Jajko Księżyca”.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 17 2016 16:16:100 Czytań - Drukuj
Choszczno w fotografii

Dodane przez HKluczewska dnia listopad 16 2016 11:03:140 Czytań - Drukuj
„Ciekawi Świata”
9 listopada 2016 r. w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki odbyło się spotkanie z wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Suliszewa. W oparciu o bajkę „O tym, jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony” uczniowie wybrali się w podróż do Ugandy. Dzięki tej opowieści poznali środowisko przyrodnicze, warunki życia i kulturę tego kraju, a także mogli przenieść się w bajkowy świat wyobraźni pełen wróżek i gadających zwierząt.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 10 2016 15:28:290 Czytań - Drukuj
„MATEMATYCZNY TADŻIN”
FILIA PUBLICZNA

W listopadowy wtorek (02.11.2016 r.) Filię Publiczną odwiedziła klasa III c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Ponownie wybraliśmy się w podróż do Maroko i tym razem uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że kształt cyfr arabskich związany jest z liczbą kątów. Dzieci zobaczyły jak zapisywano cyfry dawniej.
Uczniowie samodzielnie wykonali zadania o treści matematycznej: rozróżniali cyfry arabskie i rzymskie, zaznaczali kąty na cyfrach. Dowiedzieli się co to jest tadżin i poznali kulturę Maroko na podstawie opowiadania „Apetyt na Maroko. Tadżin”.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia listopad 05 2016 12:22:060 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 57 1 2 3 4 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

1686619 Unikalnych wizyt