Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Dzień z Kubusiem Puchatkiem
Każda pora roku jest dobra na to, żeby znaleźć czas na zabawę, bo dzień bez zabawy to dzień stracony. Wiedzą o tym bohaterowie książki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”. Kubuś Puchatek nigdy się nie nudzi i razem ze swoimi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu przeżywa wspaniałe przygody. Do radosnej gromadki dołączyły dzieci z przedszkola nr 1 w Choszcznie i miło spędziły czas na wspólnej zabawie.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 20 2017 12:14:401 Czytań - Drukuj
„POZNAJEMY AFRYKĘ Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ”
FILIA PUBLICZNA

Gdy za oknami mróz i śnieg Filię Publiczną odwiedziły klasy III SP Nr 1 w Choszcznie. Tym razem zabraliśmy uczniów Jedynki w podróż do gorącej Afryki. Pomogła nam w tym znana i lubiana przez dzieci najmłodsza polska podróżniczka Nela Mała Reporterka. Uczestnicy zajęć dzięki książce „10 niesamowitych przygód Neli” dowiedzieli się jaki może być cudowny świat i jak oczami wyobraźni możemy podróżować oraz przeżywać wspaniałe przygody. W podróż z Nelą wybraliśmy się na wyspę słońca Zanzibar. Nasi najmłodsi czytelnicy poznali kulturę, przyrodę i mieszkańców Zanzibaru. Na zajęciach rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne, pracowali w grupach, pisali list do dzieci z Zanzibaru opisujący nasze miasto.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 20 2017 12:35:360 Czytań - Drukuj
Zima, zima, zima
Dziś odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 1, by w trakcie zajęć dowiedzieć się jak najwięcej o panującej porze roku.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 13 2017 19:45:240 Czytań - Drukuj
Zgłoś się na światowy zlot IFLA

Dodane przez HKluczewska dnia styczeń 11 2017 17:37:190 Czytań - Drukuj
„My się zimy nie boimy”
Każda pora roku ma swoje uroki, ale zima jest wyjątkowa. To najbardziej tajemniczy i pobudzający wyobraźnię czas. W taki niezwykły zimowy poranek Oddział dla Dzieci odwiedziły 6-latki (grupa „0 B”) z przedszkola nr 1 w Choszcznie. Tematem zajęć była oczywiście panująca pora roku. Dzieci słuchały opowiadania o tym w co się bawią przedszkolaki zimą na spacerze, wiersza pt. „Zima”, rozwiązywały zagadki, a na zakończenie zajęć wspólnie uczyliśmy się słów piosenki „Bałwankowa rodzina”.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 11 2017 16:11:010 Czytań - Drukuj
ZMARŁA TERESA ANTONIEWICZ

Z głębokim żalem zawiadamiany, że 10 stycznia 2017 r. zmarła Pani Teresa Antoniewicz – zasłużona bibliotekarka Ziemi Choszczeńskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12.01.2016 w kościele pw. NNMP w Choszcznie:
o godzinie 13:30 – wystawienie zwłok
o godzinie 14:00 – Msza święta
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dodane przez HKluczewska dnia styczeń 10 2017 19:07:410 Czytań - Drukuj
„ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W SZWECJI I POLSCE”
FILIA PUBLICZNA

Boże Narodzenie to czas szczególny. To rodzinne święto, Wigilia, prezenty dla dzieci pod choinką. Jak obchodzimy Boże Narodzenie w Polsce, a jak obchodzone są one w Szwecji? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć mogli uczestnicy zajęć organizowanych w Filii Publicznej w dniach 19-21.12.2016 r.
Inspirowane były one książką Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Wspólnie odczytaliśmy rozdział „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę” oraz wiersz Wandy Chotomskiej „Kolęda domowa”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Święta Bożego Narodzenia w Szwecji”. Poprzez różne zadania dzieci porównywały polskie zwyczaje świąteczne ze zwyczajami w Szwecji.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 21 2016 17:33:100 Czytań - Drukuj
Wrocławianka o swoich książkach
Na ostatnim tegorocznym spotkaniu w naszej bibliotece gościliśmy Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Autorkę m. in. serii książek „Zakręty losu”, „Łatwopalni” oraz powieści „Piętno Midasa”, „Bez przebaczenia”, która opowiedziała zgromadzonym czytelnikom jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem i jakie pisarskie plany ma na przyszłość.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 21 2016 14:35:420 Czytań - Drukuj
Do Siego Roku
To już ostatnie spotkanie Młodzieżowego DKK w tym roku. Koleżankom, które z powodu choroby nie mogły w nim uczestniczyć życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a na Święta tysiąca choinek w lesie, prezentów ile Mikołaj uniesie, bałwana ze śniegu i mniej życia w biegu oraz tyle radości ile karp ma ości.

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 21 2016 13:52:330 Czytań - Drukuj
Bożonarodzeniowe Życzenia

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 19 2016 17:42:390 Czytań - Drukuj
Cecylia Judek o Henryku Sienkiewiczu
W setną rocznicę śmierci pisarza i sto siedemdziesiątą rocznicę Jego urodzin Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. 12 grudnia 2016 r. uczniowie choszczeńskiego Gimnazjum wysłuchali w naszej bibliotece wykładu o Henryku Sienkiewiczu. Prelegentką była Cecylia Judek - Sekretarz Naukowy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i Przewodnicząca Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Cecylia Judek, swoje wystąpienie zaczęła od wręczenia Aleksandrze Sarnie, uczennicy trzeciej klasy, wyróżnienia w literackim konkursie „Moje wakacje”. Konkurs, na który wpłynęło 77 prac, odbył się w ramach projektu „Nadmorskie Lato z Ojczystym – Język Akcji”. Dyplom uznania otrzymała również Agnieszka Piskuła, opiekun-nauczyciel Oli.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 17 2016 11:34:52Czytaj więcej ˇ 49 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
ul. Wolności 13