Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Kwiecie 22 2018 16:22:47
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjcie


Tydzie z Internetem
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Wielkanoc 2018

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 26 2018 11:51:420 Czytań - Drukuj
Poetka z Choszczna proponuje
22 marca w Czytelni dla Dorosłych spotkali się miłośnicy poezji na spotkaniu autorskim z choszczeńską poetką Krystyną Kamińską, która niedawno wydała swój drugi autorski tomik poetycki.

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 23 2018 13:28:390 Czytań - Drukuj
Marcowe spotkanie MDKK
Na marcowym spotkaniu MDKK klubowicze omawiali książkę Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. Powieść pełna niesamowitych wrażeń odkrywająca baśniowy wymiar fantazji dwunastoletniego Łukasza.


Dodane przez HKluczewska dnia marzec 23 2018 13:22:15Czytaj więcej 50 Czytań - Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
FILIA PUBLICZNA

21 marca Filia Publiczna z klasą III „e” SP Nr 1 w Choszcznie obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Nasze tegoroczne zajęcia „Spotkanie ze Słoniem” były poświęcone znanemu i lubianemu poecie dla dzieci Julianowi Tuwimowi. Uczniowie poznali jego twórczość. Brali bardzo aktywny udział w zajęciach, układali rozsypanki, rozwiązywali zagadki i krzyżówki literackie.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 23 2018 13:08:550 Czytań - Drukuj
TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2018
„Wiadomości ze świata”


FILIA PUBLICZNA

Filia Publiczna po raz kolejny przyłączyła się do ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem (Get Online Week), której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy VI „d” SP Nr 1 w Choszcznie. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie. Młodzież biorąca udział w kampanii, miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Dowiedzieli się, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach. Uczniowie wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji serwisu internetowego „Wiadomości ze świata”. Musieli wykonać szereg zadań, które pomogły im w redagowaniu wiadomości.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 21 2018 12:10:330 Czytań - Drukuj
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”
FILIA PUBLICZNA

Marzec to idealny czas na przypomnienie sobie o niezłomnych bohaterach Polski. Bohaterach, dla których wojna nie zakończyła się w roku 1945, gdy Polska została podporządkowana okupantowi sowieckiemu. Podczas spotkania w Filii Publicznej uczniowie klas VI SP Nr 1 w Choszcznie mieli możliwość spotkania i dyskusji z Panem Maciejem Fryczem historykiem ze szczecińskiego Oddziału IPN, który w ciekawy sposób przedstawi losy wybranych Żołnierzy Wyklętych.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 19 2018 16:31:210 Czytań - Drukuj
„ADA JUDYTKA I ZAGINIONY TAŁES”
FILIA PUBLICZNA

13-14 marca uczniowie klas IV brali udział w zajęciach bibliotecznych „Ada Judytka i zaginiony tałes … o wielokulturowości w bibliotece”. Spotkanie było inspirowanie opowiadaniem Agnieszki Suchowierskiej „Ada Judytka i zaginiony tałes” . Ada Judytka właśnie skończyła dziesięć lat i mieszka z rodzicami w Białymstoku. Szykują się do święta Rosz Haszana i z tej okazji Ada wypytuje swoich przyjaciół z klasy o ich zwyczaje noworoczne. Niestety pewnego dnia gubi tałes i… Ta książka pokazuje, że każdy jest inny, a jednocześnie tak bardzo podobny do wszystkich. Uświadamia także, że Polska to prawdziwy tygiel kulturalno-obyczajowy. Spotkanie, które odbyło się w bibliotece dotyczyło zwyczajów, religii i kuchni żydowskiej. Rozmawialiśmy o tym, kim są Żydzi, staraliśmy się w jakiś sposób opisać, uporządkować i zweryfikować nasze skojarzenia z Żydami.Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 15 2018 10:11:03Czytaj więcej 169 Czytań - Drukuj
Kształcenie permanentne bibliotekarzy
Współczesne biblioteki są niepodobne do tych znanych jeszcze przed kilkunastu laty. Bibliotekarze, aby sprostać oczekiwaniom dzisiejszego czytelnika i użytkownika, cały czas się dokształcają i doskonalą swoje umiejętności poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach.


Dodane przez HKluczewska dnia marzec 10 2018 11:48:25Czytaj więcej 84 Czytań - Drukuj
Propozycja dla poetów

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 09 2018 10:58:290 Czytań - Drukuj
„WIOSENNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE”
W marcowe przedpołudnie Oddział dla Dzieci MBP w Choszcznie odwiedziły 6-latki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Choszcznie. Marzec to miesiąc w którym nieśmiało, powoli zaczyna przychodzić do nas wiosna. Chociaż pogoda jest jeszcze bardzo kapryśna cała przyroda budzi się z zimowego snu. Dni mamy coraz dłuższe, słońce coraz śmielej przebija się z za chmur, pojawią się pierwsze kwiaty a z ciepłych krajów powoli zlatują ptaki dając nam znać, że skończyło się zimowe leniuchowanie. Wiosna to pora dużych zmian zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 08 2018 13:31:33Czytaj więcej 88 Czytań - Drukuj
Spotkanie z twórcą GROMU

Relacja filmowa ze spotkania TUTAJ

Zobacz także:

Spotkanie autorskie w Bibliotece
oraz
"Odważni żyją, ostrożni trwają"

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 07 2018 16:00:210 Czytań - Drukuj
Strona 2 z 74 < 1 2 3 4 5 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista p�ka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

1890213 Unikalnych wizyt