Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Listopad 25 2015 22:13:56
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Spotkanie z Beatą Ostrowicką
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
V KORYTOWSKA NOC POETÓW
Organizatorzy V Korytowskiej Nocy Poetów zapraszają na nocne spotkanie z muzami poezji


Dodane przez HKluczewska dnia sierpień 26 2015 08:12:340 Czytań - Drukuj
WAKACJE
Czas wakacyjny sprawia, że Czytelnicy mniej uwagi poświęcają publikacjom naukowym i lekturom, ale wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się literatura piękna i Internet. Nie brakuje też innych gości.Dodane przez HKluczewska dnia sierpień 21 2015 09:22:210 Czytań - Drukuj
Biblioteka z p@sją
Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie uhonorowana została certyfikatem „Biblioteka z pasją”, przyznawanym przez Fundację Orange! Jest to odznaczenie przyznawane tym bibliotekom, które są przyjazne i otwarte dla internautów w każdym wieku oraz zapewniają użytkownikom możliwość włączenia się do świata edukacji cyfrowej.


Dodane przez HKluczewska dnia lipiec 25 2015 09:43:15Czytaj więcej ˇ 90 Czytań - Drukuj
Godziny pracy biblioteki od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 r.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 23 2015 12:52:390 Czytań - Drukuj
CO WIEMY O KOTACH
W dniach 18 i 19 czerwca 2015 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Nr 1 i Przedszkola Polsko-Angielskiego w Choszcznie. W programie min.: piosenka „Kotek Kłopotek” oraz opowiadanie E. Molisani „Kotka Milusia”. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały zakładki do książek oraz obrazki do kolorowania przedstawiające bohaterkę dzisiejszego spotkania.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 23 2015 12:19:170 Czytań - Drukuj
NA RATUNEK …
FILIA PUBLICZNA

17 czerwca br., nasza Filia Publiczna gościła ratownika medycznego – Stanisława Zimny, który pracuje w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Choszcznie. Pan Stanisław poprowadził zajęcia pt. „Na ratunek”, w których uczestniczyli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez naszego gościa bajki Ewy Stadtmüller „Chore lwiątko”. Pan Ratownik uświadomił pierwszakom, że najważniejsze to potrafić wołać o pomoc, być koleżeńskim i wrażliwym na krzywdę ludzi. Wyjaśnił dzieciom czym jest zdrowie i jak należy o nie dbać.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 18 2015 13:56:24Czytaj więcej ˇ 299 Czytań - Drukuj
Choszczeński Pulitzer Szkolny 2015
W czwartek 11 czerwca w naszej bibliotece po raz czternasty wyłoniono laureatów powiatowego konkursu na najlepszą gazetę szkolną o nagrodę „Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego”. Gośćmi honorowymi tej uroczystości byli: dr Paulina Olechowska, adiunkt w Zakładzie Mediów i Komunikowania Instytutu i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, autorka książki „Prasa szkolna – teoria, funkcje, tematyka. Analiza na przykładzie województwa zachodniopomorskiego” i Marek Osajda, dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego", specjalista od publicystyki i kultury oraz spraw regionu.

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 12 2015 15:54:02Czytaj więcej ˇ 148 Czytań - Drukuj
„DODAJ ZNAJOMEGO” FILIA PUBLICZNA
Filia Publiczna włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dodaj znajomego”, aby uświadomić młodym ludziom negatywne skutki hejterstwa i zachęcić ich do przeciwstawienia się niewłaściwym zachowaniom w sieci. W czwartkowy poranek (11.06.2015 r.) odwiedziła nas klasa I f z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, wraz z wychowawcą Ryszardem Wyką.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 12 2015 11:08:13Czytaj więcej ˇ 233 Czytań - Drukuj
Joanna Kupniewska – pierwsza książka i pierwsze spotkanie z czytelnikami
Joanna Kupniewska, choszcznianka, autorka książki „Dysonanse i harmonie” wczoraj po raz pierwszy spotkała się z czytelnikami w naszej bibliotece. Pomimo tremy
i wcześniejszych obaw, pani Joanna poradziła sobie doskonale! Publiczność dopisała, trzeba było dostawiać krzesła, a książka została ciepło i życzliwie przyjęta - o czym zapewniały uczestniczki spotkania (przeważały kobiety). Pani Joanna dowcipnie opowiedziała o swoich wariacjach przed spotkaniem: „ciekawe czy przyjdą, jakieś dusze – chyba z nerwów się uduszę…”; „ciekawe, czy przyjdą jacyś desperaci, mogłam znaleźć kogoś, kto by im zapłacił…”

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 10 2015 11:37:07Czytaj więcej ˇ 137 Czytań - Drukuj
Młodzieżowy DKK
Czekając na książkę Marcina Pałasza „Licencja na zakochanie”, postanowiliśmy spotkać się w bibliotece, żeby tym razem pobuszować między półkami, przyjrzeć się nowościom i … pobyć razem. Każdy z nas „wyłowił” spomiędzy książek tę, która szczególnie go zainteresowała, nie obeszło się zatem bez dyskusji o naszych gustach czytelniczych. W naszym gronie prym wiodą powieści fantasy, „przygodówki”, „młodzieżówki” i oczywiście romanse (ale tylko wśród dziewcząt!)… Okazało się, że nie wiadomo kiedy wyrośliśmy z „Wrót czasu” i „Magicznego drzewa”… Nie możemy się teraz doczekać powieści z miłosną nutką i mamy nadzieję, że przeczytamy ją jeszcze przed wakacjami.

Tekst: Barbara Grzejszczyk

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 10 2015 11:36:310 Czytań - Drukuj
Spotkania w czerwcu

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 01 2015 13:48:000 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 43 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1507054 Unikalnych wizyt