Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Maj 06 2016 07:24:10
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie
mgr Mirosław Rutkowski
mgr Mirosław Rutkowski
Jubileusz 60-lecia
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Tydzień z Internetem 2016

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 08 2016 15:35:320 Czytań - Drukuj
„Moje marzenie – własne zwierzątko”
Zwierzęta są częścią naszego życia. W dzieciństwie chyba każdy z nas marzył o piesku, kotku lub innym zwierzątku, które można hodować w domu. Dzieciom czasem trudno wytłumaczyć z jak wieloma obowiązkami łączy się bycie małym opiekunem. Celem naszego spotkania było przekazanie wiedzy na temat zwierząt domowych oraz uwrażliwienie dzieci na los innych istot, zachęcać do adopcji ze schronisk i pomagania przez wolontariat, walczyć z powszechną znieczulicą i małymi krokami zmieniać mentalność i podejście do zwierząt.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 08 2016 15:29:26Czytaj więcej ˇ 87 Czytań - Drukuj
„CYFROWA WYPRAWKA W KAŻDEJ SZKOLE I BIBLIOTECE”
FILIA PUBLICZNA

Filia Publiczna przyłączyła się do akcji „Cyfrowa wyprawka w każdej szkole i bibliotece” i zainicjowała cykl zajęć edukacyjnych „Co wie o Tobie Twój telefon?”. Wyprawka to zestaw materiałów przygotowanych przez specjalistów Fundacji Panoptykon – organizację, która nieustannie dba o edukację cyfrową dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach akcji „Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece” nasza placówka zdobyła najnowsze materiały szkoleniowe Panoptykonu.
Warsztaty odbyły się 7 marca br., ich uczestnikami byli uczniowie klas V Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Na zajęciach młodzież dowiedziała się jakie informacje o nas samych zbierają nasze smartfony, komu mogą one zostać udostępnione. Jak świadomie dbać o prywatność, korzystając z telefonu komórkowego.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 07 2016 15:26:340 Czytań - Drukuj
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY
FILIA PUBLICZNA

„Śladami Stasia i Nel” to hasło zajęć bibliotecznych adresowanych do uczniów klas VI w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Spotkanie odbyło się 3 marca w Filii Publicznej i miało na celu przybliżenie młodzieży postaci Henryka Sienkiewicz i jego twórczości. Uczniowie przypomnieli sobie treść lektury szkolnej „W pustyni i w puszczy” przy pomocy przygotowanej prezentacji multimedialnej. Rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę na temat książki. W kolejnej części zajęć nasi goście projektowali folder reklamowy wymyślonego przez siebie biura podróży zachęcającego do wyprawy szlakiem bohaterów powieści.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 04 2016 13:40:440 Czytań - Drukuj
„W marcu jak w garncu”
Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy. Świat przyrody budzi się do życia i sprawia, że krajobraz nas otaczający staje się piękniejszy. O urokach i zmianach, które następują w naturze podczas nastania wiosny 5-latki z Przedszkola nr 1 dowiedziały się podczas zajęć , które zorganizował dla nich Oddział dla Dzieci naszej biblioteki. W zajęciach wykorzystano wiersz Bożeny Formy „Marcowe kaprysy”, utwór Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów” oraz zagadki i piosenki o wiośnie. Na koniec zajęć dzieci gotowały marcową potrawę i odprawiały zaklęcia przywołujące wiosnę.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 03 2016 15:03:330 Czytań - Drukuj
"W krainie wiatru"
„ W krainie wiatru” to zajęcia dla dzieci pięcioletnich z Publicznego Przedszkola nr 1 zorganizowane 23 lutego 2016 roku przez Oddział dla Dzieci naszej biblioteki. Wiatr jest jednym ze składników pogody. Powstaje w wyniku nierównomiernego nagrzewania się powietrza. Co to jest wiatr, po czym można poznać wiatr, co możemy wykorzystać, aby zrobić wiatr, czym możemy bawić się na wietrze - to pytania, na które odpowiadali młodzi przyrodnicy. W zajęciach wykorzystano piosenkę „Wiatr psotnik”, wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Panie wietrze”. Druga część zajęć przebiegała pod znakiem eksperymentów do których wykorzystano wachlarze, wiatraki, piórka, serwetki oraz chustę animacyjną. Jednak główną atrakcją zajęć były bańki mydlane - zabawa znana i uwielbiana przez każdego niezależnie od wieku.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 26 2016 15:03:170 Czytań - Drukuj
„LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE”
FILIA PUBLICZNA

Już po raz trzeci Filia Publiczna włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, którego hasło w tym roku brzmi: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Tegoroczna inicjatywa została skierowana zarówno do uczniów Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Głównym celem naszego spotkania było pokazanie młodzieży jakie zagrożenia mogą wynikać z nadmiernego korzystania z Internetu i jak on może wpływać na naszą codzienność.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 25 2016 16:13:47Czytaj więcej ˇ 236 Czytań - Drukuj
„LOKALNY KLUB KODOWANIA”
FILIA PUBLICZNA

Z inicjatywy Anny Kościuczuk już od lutego rusza w Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie Lokalny Klub Kodowania, który jest kontynuacją warsztatów, realizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 22 2016 12:43:25Czytaj więcej ˇ 268 Czytań - Drukuj
ACADEMICA
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Choszcznie przystąpiła do sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica, zapewniając swoim czytelnikom dostęp do najnowszych wydawnictw naukowych.
ACADEMICA to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminalu znajdującego się w naszej Bibliotece udostępnia wszystkim zainteresowanym korzystaniem z bazy zasobów wiedzy cyfrowej niemal 1 400 000 publikacji naukowych. Systematycznie rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich, artykuły naukowe umieszczone na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.


Dodane przez HKluczewska dnia luty 16 2016 14:40:06Czytaj więcej ˇ 65 Czytań - Drukuj
Koniec ferii zimowych
Walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić swoją sympatię do innych. Z okazji tego święta oraz ostatniego dnia ferii zimowych w Oddziale dla dzieci odbył się konkurs plastyczny na najładniejsze serduszko i najpiękniejsze życzenia. Każde dziecko starało się, aby jego walentynkowe serce było niezwykłe.Styropian, kartki papieru, różne ozdoby sprawiły, że każda z prac była wyjątkowa. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał Dyplom oraz słodką Walentynkę.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 16 2016 13:20:190 Czytań - Drukuj
"Gazetowe szaleństwo"
W przedostatni dzień ferii zimowych (12.02.2016) Oddział dla Dzieci wypełnił gwar dziecięcych śmiechów. Tym razem przygotowano zajęcia z wykorzystaniem gazet. Zaprojektowane zabawy i konkurencje pozwoliły dzieciom na wyjątkową beztroskę i szaleństwo. Gazety wykorzystano, między innymi, do zabaw: "Domek żółwia", "Taniec", "Rzut do kosza". Dzieciom tak spodobało się to gazetowe zamieszanie, że bardzo niechętnie opuszczały bibliotekę.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 16 2016 12:36:250 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 49 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1588908 Unikalnych wizyt