Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Luty 11 2016 12:32:18
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Warsztaty w Warszawie dla DKK
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
AKCJA: E-MOTYWACJA – INSPIRUJĄCE SPOTKANIA ONLINE DLA SENIORÓW
FILIA PUBLICZNA

W czwartek 08 października br., w Filii Publicznej odbyło się spotkanie, które realizujemy wspólnie z Fundacją Orange pod hasłem „Akcja: e-motywacja – inspirujące spotkania online dla seniorów”. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów, a także rozbudzenie w nich chęci do podzielenia się własnym doświadczeniem, pasją i kreatywnością. Gościem tej wyjątkowej wideokonferencji była aktorka – Emilia Krakowska. Popularność i sympatię widzów zdobyła między innymi dzięki roli Jagny w serialu Jana Rybkowskiego „Chłopi”.

Pani Emila oczarowała zgromadzonych w bibliotece uczestników webinarium radością i apetytem na życie. Zapewniła, że nigdy nie jest za późno na rozwijanie pasji, przezwyciężenie strachu przed nowym doświadczeniem, które później daje wielką radość i satysfakcję. Jej pozytywna energia i emocje sprawiły, że nasi goście z zaciekawieniem słuchali wywiadu. Wielokrotnie podkreślała, że w „grupie jest siła” i kiedy „zewrzemy szyki” możemy dokonać dużo więcej niż w pojedynkę. Spotkanie również przywołało wiele wspomnień związanych z wizytą Emilii Krakowskiej w 1985 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie. Panie z uśmiechami na twarzy przeglądały zachowane pamiątkowe zdjęcia z wizyty aktorki w naszej placówce.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie online 22 października 2015 r. (czwartek) o godz. 11:00. Gościem będzie pisarka Krystyna Kofta.
Zapraszamy!

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia październik 08 2015 15:41:480 Czytań - Drukuj
NASZE PIERWSZE SPOTKANIE …
FILIA PUBLICZNA

W Filii Publicznej rozpoczęło swoją działalność Koło Teatralne skupiające uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 uczęszczających na świetlicę szkolną. Nasze pierwsze zajęcia miały charakter integracyjny, polegały na wzajemnym poznaniu siebie. Oparte były na opowiadaniu Grzegorza Kasdepke „Teatr”. Dzieci dowiedziały się co jest teatr, kto go tworzy, jak należy się w nim zachowywać. Uczestnicy spotkania w swoim własnym gronie za pomocą pantomimy odegrali swoje pierwsze role. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe rozluźniające nasz aparat mowy.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż, Helena Banaś

Dodane przez bibliotekarz1 dnia październik 07 2015 14:25:050 Czytań - Drukuj
Akcja "Czytam sobie w bibliotece"
Radość czytania to bakcyl, którym naprawdę warto się zarazić, dlatego Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie zaprasza wszystkich miłośników książek i czytania.
W dniu 6. października uczniowie kl. II F ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, razem z wychowawczynią Katarzyną Szczerbą, wysłuchali opowiadania Ewy Nowak pt. „Szarka”. Jest to książeczka dla dzieci wchodząca w skład cyklu „CZYTAM SOBIE”, należąca do trzeciego, najbardziej zaawansowanego poziomu.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia październik 06 2015 14:33:47Czytaj więcej ˇ 92 Czytań - Drukuj
"Grzybobranie"
W słoneczne przedpołudnie, 2. października 2015 r. Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie kl. II f ze Szkoły Podstawowej nr 1. Na podstawie książki Marii Kownackiej „Razem ze słonkiem” młodzi czytelnicy zdobywali wiedzę na temat jesiennych zbiorów grzybów w oparciu o tekst „O tym jak grzyby rosną”.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia październik 02 2015 14:14:350 Czytań - Drukuj
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
FILIA PUBLICZNA

W Filii Publicznej Dzień Głośnego Czytania odbył się we wtorek 29. września. Odwiedziła nas klasa III b integracyjna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie, wraz z wychowawczyniami Elżbietą Kłos i Agnieszką Kuczą. Uczniowie w skupieniu wysłuchali fragmentów opowiadania Rafała Witka „Mur. O historii powojennego Berlina”. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Zajęcia były pretekstem do rozmowy o tym jakie książki lubią czytać nasi najmłodsi czytelnicy. Dzieci poznały historię powojennego Berlina, zapoznały się z zabytkami i atrakcjami miasta. Wzbogaciły swojej słownictwo o takie pojęcia jak: plan miasta, architektura, mur berliński itp. Takie dni są po to, aby budzić wśród dzieci świadomość, również tę czytelniczą.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia wrzesień 30 2015 13:43:540 Czytań - Drukuj
Błyski poezji. Spotkania z twórczością Julii Hartwig
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza młodzież szkół średnich ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości oraz studentów wyższych uczelni do wzięcia udziału w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ.
Temat brzmi: Błyski poezji. Spotkania z twórczością Julii Hartwig.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia wrzesień 30 2015 12:19:54Czytaj więcej ˇ 75 Czytań - Drukuj
"Czytam sobie w bibliotece"
29 września 2015 r. to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym dniu Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.
W ramach warsztatów "Czytam sobie w bibliotece" dzieci wraz z główną bohaterką opowiadania Ewy Nowak pt. ”Szarka”realizowały scenariusz zajęć „Szarka i wilki”.

Dodane przez HKluczewska dnia wrzesień 29 2015 18:00:08Czytaj więcej ˇ 112 Czytań - Drukuj
Oddział dla Dzieci
W dniu 25.09.2015 r. Oddział dla Dzieci gościł uczniów kl. II ”B” ze Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach współpracy z naszą Biblioteką Pani Agnieszka Bodnar wraz ze swoimi uczniami realizuje zajęcia z cyklu „Magiczny Świat Książki”.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia wrzesień 25 2015 14:53:360 Czytań - Drukuj
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2015

Nowości zakupiono ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia wrzesień 25 2015 11:27:410 Czytań - Drukuj
Wystawa w "Małej Galerii" Choszczeńskiego Domu Kultury
25 września 2015 r. w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury, odbędzie się wystawa, której autorami są podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy
w Choszcznie tworzący pod czujnym okiem ARTURA GROSZKOWSKIEGO. Wernisaż inspirowany twórczością Beksińskiego to nie tylko malarstwo i rysunek, ale także fotografia oraz rzeźby sięgające rozmiarów człowieka! Serdecznie zapraszamy.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia wrzesień 24 2015 11:43:020 Czytań - Drukuj
Dzień bez samochodu

Dodane przez bibliotekarz1 dnia wrzesień 21 2015 14:34:020 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 45 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1548055 Unikalnych wizyt