Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Czerwiec 26 2016 01:01:38
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Spotkanie z Elizą Piotrowską 9 maja 2011
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
Zachodniopomorska Wiosna Poezji z udziałem choszczeńskich plastyków

Dodane przez HKluczewska dnia maj 17 2016 12:54:190 Czytań - Drukuj
„CO Z CIEBIE WYROŚNIE?”
FILIA PUBLICZNA

10-13 maja w Filii Publicznej odbyły się zajęcia biblioteczne „Co c Ciebie wyrośnie?”. Spotkanie dla najmłodszych było inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co z Ciebie wyrośnie?”. Jego uczestnicy, podczas zabawy odkrywali tajemnicze i zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. Uczniowie odgadywali z jakimi zawodami związane są różne przedmioty oraz bawili się w kalambury, pokazując zawody. Po krótkiej przerwie wzięli udział w quizie „Najbardziej tajemnicze zawody świata” oraz zapoznali się z grą komputerową „Co z ciebie wyrośnie”. Na koniec zajęć wspólnie odczytaliśmy fragmenty książki. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie, wraz z wychowawcami.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 13 2016 16:23:190 Czytań - Drukuj
Poetycko o miłości, przyrodzie i „małej ojczyźnie”
Kolejne majowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostało uświetnione przybyciem znamienitych gości. W ramach spotkań Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji swoje utwory przedstawiła poetka z pobliskiego Chłopowa w gminie Krzęcin, Stanisława Nowak. Jej twórczość, jak określił jeden z uczestników spotkania - „pedagogiczna” opiewa piękno „małej ojczyzny” i ukazuje obrazki z życia codziennego, nie tylko wsi. Wiersze wzruszały i bawiły słuchaczy.
Niezwykłą niespodziankę sprawił poetce ks. Sławomir Kokorzycki wręczając jej świeżo wydany tomik poezji pt. „Żyj z poezją”. Ten debiut wydawniczy Pani Stanisławy jest pierwszym z serii „Noc Poetów”.
Ksiądz Sławomir przedstawił również zgromadzonej publiczności Barbarę Teresę Dominiczak, autorkę poematu „Siekierki – poemat o forsowaniu Odry” oraz ks. Januarego Żelawskiego, który do tego utworu napisał artykuł o siekierkowskiej bitwie.

Następne spotkanie z poezją zatytułowane „Jestem, dostrzegam i ogarniam myślą każdy dzień!” już 31 maja o godzinie 17.00. W naszej Bibliotece będzie gościła Ewa Dybowska, autorka tomików „Zatrzymane zamyślenia”, „Sabra”, „Szept krętych zdarzeń”.
Serdecznie zapraszamy.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 13 2016 12:44:000 Czytań - Drukuj
„O miłości nie tylko w wierszach”
Wczorajsze popołudnie w naszej bibliotece było nie lada gratką dla wielbicieli opowieści o miłości, ponieważ „O miłości nie tylko w wierszach” w rozmowie z Różą Czerniawską-Karcz, opowiadał nam pisarz, poeta, dziennikarz i muzyk Rafał Podraza. Ten niezwykły duet w bardzo zajmujący sposób z humorem, wplatając liczne anegdoty z życia bohaterów kilkudziesięciu już książek autorstwa Pana Podrazy, przybliżył zgromadzonym postaci m. in. sióstr Magdaleny Samozwaniec i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Heleny Majdaniec, a także Janusza Kondratowicza, którego piosenki stanowiły podkład muzyczny spotkania.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki Pana Rafała i oczywiście na kolejne odwiedziny w naszej bibliotece.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 12 2016 14:44:260 Czytań - Drukuj
„PODRÓŻUJEMY ZE STASIEM I NEL”
FILIA PUBLICZNA

11 maja w Filii Publicznej odbyły się zajęcia biblioteczne „Podróżujemy ze Stasiem i Nel”, których uczestnikami byli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Na spotkaniu młodzież obejrzała prezentację multimedialną, która miała im przybliżyć postać Henryka Sienkiewicza i zachęcić ich do przeczytania „W pustyni i w puszczy”. Następnie rozwiązaliśmy test sprawdzający wiedzę na temat książki. W kolejnej części zajęć nasi goście projektowali folder reklamowy wymyślonego przez siebie biura podróży zachęcającego do wyprawy szlakiem bohaterów powieści.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 12 2016 11:51:170 Czytań - Drukuj
Dzień Bibliotekarza
8 maja przypada Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Święto obchodzone jest od 1985 roku. Z tej okazji bibliotekarze z całego naszego powiatu spotkali się przy kawie z władzami samorządowymi: Starostą Choszczeńskim Adamem Andriaszkiewiczem i Burmistrzem Choszczna Robertem Adamczykiem.

Dodane przez HKluczewska dnia maj 11 2016 12:35:05Czytaj więcej ˇ 50 Czytań - Drukuj
„WIEMY, CO ROBIĆ , ABY BYĆ ZDROWYM”
FILIA PUBLICZNA

10 maja w Filii Publicznej odbyły się zajęcia „Wiemy, co robić, aby być zdrowym”, które przeprowadziła Pani Natalia Marciniak – dyplomowana dietetyk, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Choszcznie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II „c” Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Pani Natalia rozpoczęła zajęcia od przeczytania dzieciom książki „Moje ciało. Dlaczego warto ćwiczyć? Poznajemy siebie i świat wokół nas!”. Wytłumaczyła dzieciom, że ruch to zdrowie i każdy jego rodzaj daje wiele przyjemności. Opowiedziała uczniom na czym polegają prawidłowe treningi sportowe i oddychanie. A na koniec przeprowadziła z dziećmi profesjonalny trening, który wzbudził wiele emocji i radności wśród uczestników.
Serdecznie dziękujemy pani Natalii Marciniak za przyjęcie naszego zaproszenia i poprowadzenia ciekawie zajęć dla najmłodszych.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 11 2016 12:31:580 Czytań - Drukuj
Zacznij czytać

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 11 2016 11:51:500 Czytań - Drukuj
Spotkanie z Izabellą Klebańską
9 maja bardzo miłym akcentem Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie rozpoczęła obchody Tygodnia Bibliotek 2016. Gościem wydarzenia była Pani Izabella Klebańska autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek.


Dodane przez HKluczewska dnia maj 10 2016 13:37:06Czytaj więcej ˇ 57 Czytań - Drukuj
„NIE BYŁO ŻADNEJ NADZIEI. POWSTANIE W GETTCIE WARSZAWSKIM 1943”
FILIA PUBLICZNA

Kolejnymi zajęciami w ramach Tygodnia Bibliotek była akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, która została organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów. Adresatami spotkania byli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Choszcznie. Gimnazjaliści obejrzeli film edukacyjny „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943” . Następnie wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia, które pozwolą młodzieży pamiętać o wydarzeniach z przeszłości i ich bohaterach.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 09 2016 18:31:010 Czytań - Drukuj
„STETTINER WARE … POZNAJEMY KULTURĘ REGIONALNĄ POMORZA ZACHODNIEGO”
FILIA PUBLICZNA

Filia Publiczna Tydzień Bibliotek rozpoczęła od zajęć edukacyjnych „Stettiner Ware … poznajemy kulturę regionalną Pomorza Zachodniego”, których głównym celem było rozpowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat białej ceramiki szczecińskiej. Uczestnikami spotkania była klasa IV „c” Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą charakteru i historii naszej regionalnej ceramiki. Następnie metodą decupage wykonały projekty swoich własnych naczyń inspirowanym wzornictwem Stettiner Ware.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 09 2016 17:35:150 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 53 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1614382 Unikalnych wizyt