Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Maj 28 2016 01:56:50
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


GRUPA "O" Z PRZEDSZKOLA NR 2
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
„POECI SĄ WŚRÓD NAS” - FILIA PUBLICZNA
Filia Publiczna włączyła się w projekt artystyczny „Zachodniopomorska Wiosna Poezji” i zorganizowała 12 kwietnia warsztaty poezji „Poeci są wśród nas” dla uczniów szkół podstawowych, które poprowadziła regionalna poetka Pani Elżbieta Żukrowska.

Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 15 2016 15:25:23Czytaj więcej ˇ 218 Czytań - Drukuj
Roman Szymański
„Werbunek werbalny” poetycki unplugged z Romanem Szymańskim to drugie spotkanie w cyklu Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji.
Licznie zgromadzeni miłośnicy poezji mogli usłyszeć teksty poetyckie bohatera wieczoru zanim wiersze ukażą się drukiem, ponieważ nie ukazał się jeszcze tomik poetycki Romana Szymańskiego. Bardzo ciepło przyjęte zostały towarzyszące mu wokalistki: Martyna Żyta i Zuzanna Podlas.
Gościem specjalnym był Leszek Dembek - Prezes Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, który z dużym uznaniem odniósł się do twórczości Pana Romana.Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 11 2016 13:08:300 Czytań - Drukuj
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
W Filii Publicznej jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego głównym celem jest promowanie literatury dla dzieci i grafiki dla najmłodszego czytelnika. Nasze zajęcia odbyły się 6-7 kwietnia i nosiły tytuł „Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena”.
Tegoroczne spotkanie miało nietypowy charakter, ponieważ uczniowie po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dotyczącej postaci Hansa Christiana Andersena brali udział w konkursie dotyczącym twórczości tego najbardziej znanego i lubionego pisarza dla najmłodszych. Dla zwycięskiej grupy uczniów przewidziana była nagroda książkowa ufundowana przez księgarnię „Pegaz” w Choszcznie.

Anna Kościuczuk, Izabela SzczyżDodane przez HKluczewska dnia kwiecień 11 2016 12:51:100 Czytań - Drukuj
Piotr Figas
Zachodniopomorską Wiosnę Poezji przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali rozpoczął w Choszcznie Piotr Figas – autor tomików „Poprzez jezioro” i „Antyciała”, który na co dzień jest nauczycielem języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie. Uczestnicy spotkania mieli okazję usłyszeć nowe wiersze choszczeńskiego poety oraz poznać Go bliżej .
Spotkanie odbyło się w ramach projektu artystycznego zainicjowanego przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich we współpracy z regionalnymi grupami i instytucjami kultury.
Kolejne spotkanie z tego cyklu w Choszcznie już dziś – 8 kwietnia o godz. 17:00. Będzie to „Werbunek werbalny” – poetycki unplugged z Romanem Szymańskim. Wstęp wolny – zapraszamy!


Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 08 2016 13:31:420 Czytań - Drukuj
zachodniopomorska wiosna poezji

Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 05 2016 17:42:110 Czytań - Drukuj
"Jenieckie losy"
31 marca b.r. w Czytelni dla Dorosłych naszej biblioteki Sławomir Giziński przedstawił młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 historię Oflagu II B Arnswalde. Opowiedział o przebywających tam polskich jeńcach wojennych oraz ich egzystencji w obozie. Uczniowie dowiedzieli się, że jeńcy „nie zasypiali gruszek w popiele”, próbowali uciekać, i że mimo trudnych warunków panujących w obozie rozwijało się życie kulturalne. Funkcjonował teatr, wydawano gazetę obozową „Za drutami”, uprawiano sport. Sławomir Giziński swoją opowieść o Oflagu II B Arnswalde zakończył na roku 1942, kiedy to polscy jeńcy wojenni zostali przeniesieni do Oflagu Ii D Gross Born (Borne Sulinowo), a na ich miejsce przybyli jeńcy francuscy.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecień 01 2016 15:21:320 Czytań - Drukuj
„Zanim zwierzątko pojawi się w domu”
31.03.2016r.Oddział dla Dzieci gościł uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie, a tematem zajęć były zwierzęta domowe.
Wprowadzenie zwierzęcia do domu lub mieszkania pociąga za sobą określone skutki, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Niektóre gatunki zwierząt – zarówno egzotyczne, jak i udomowione – mogą stanowić zagrożenie dla człowieka, w szczególności dla dzieci. Na zajęciach dzieci dowiedziały się na co zwracać uwagę przy wyborze zwierzęcia, jak właściwie hodować i pielęgnować wybrane przez siebie zwierzątko, jak przekonać do tego pomysłu rodziców, jak nauczyć się rozumieć i organizować zajęcia, aby zdobyć zaufanie i przyjaźń swojego pupila. Poznały ciekawostki z życia zwierząt oraz jak rozwiązywać problemy, gdy te sprawiają kłopoty. Zapoznały się z literaturą popularno-naukową omawiającą właściwą hodowlę i pielęgnację różnych gatunków zwierząt. Poznały tytuły uroczych opowiadań dla dzieci angielskiej pisarki Holly Webb, która pisze o przygodach i perypetiach naszych czworonożnych przyjaciół.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecień 01 2016 13:38:480 Czytań - Drukuj
Wielkanoc 2016

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 23 2016 17:47:070 Czytań - Drukuj
Światowy Dzień Poezji
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO jesienią 1999 roku. Święto ma na celu promowanie pisania poezji, publikowania, czytania oraz nauczania.
Klubowicze z Młodzieżowego DKK prezentowali utwory swoich ulubionych pisarzy.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 22 2016 13:51:54Czytaj więcej ˇ 76 Czytań - Drukuj
Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sławęcinie
21 marca to kalendarzowy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Poezji. Z tej to okazji w Oddziale dla Dzieci wraz z 3-4 latkami z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sławęcinie powitaliśmy tę długo wyczekiwaną porę roku. Dzieci wysłuchały wiosennych wierszy Marii Czerkawskiej „Kto się śmieje” oraz „Wiosenne porządki” Wiery Badalskiej. W zajęciach wykorzystano również zabawę w teatr Kamishibai z wesołym wiosennym tekstem „Groszki”.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 21 2016 18:22:050 Czytań - Drukuj
Spotkania autorskie w powiecie choszczeńskim
W dniach od 10 do 18 marca w bibliotekach naszego powiatu odbyły się spotkania autorskie z Joanną Kupniewską, która akcję swoich powieści umiejscowiła w swoim rodzinnym mieście Choszcznie i okolicy. Koordynatorem tych działań, odbywających się w ramach upowszechniania i promocji lokalnych twórców była nasza Biblioteka, która pełni zadania biblioteki powiatowej. Bardzo ciepło i gościnnie zostaliśmy przyjęci przez dyrektorów, bibliotekarzy oraz uczestników spotkań za co serdecznie dziękujemy:
Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Recz
Gminnej Bibliotece Publicznej w Bierzwniku
Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Krzęcinie
Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pełczycach
Bibliotece Publicznej w Drawnie


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 21 2016 17:28:35Czytaj więcej ˇ 54 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista półka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1596065 Unikalnych wizyt