Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Listopad 29 2014 08:05:44
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Druga wizyta Pawła Beręsewicza w Choszcznie
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
KORYTOWO NA LUDOWO
W Korytowie 10 czerwca wszyscy uczniowie szkoły i wielu mieszkańców okolicznych wsi bawili się podczas festynu „Korytowo na Ludowo”, który był jednocześnie świętem Korytowa i podsumowaniem trwającego trzy miesiące projektu pod tym samym hasłem. Biblioteka była jednym z jego inicjatorów i organizatorów, obok Szkoły Podstawowej i Sołtysa Korytowa, pana Romana Wojnicza.

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 25 2014 15:16:23Czytaj więcej ˇ 68 Czytań - Drukuj
Poznajemy patronkę naszej biblioteki
29 maja Cecylia Judek [Sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i Przewodnicząca Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich] wygłosiła w naszej filii prelekcję poświęconą Marii Dąbrowskiej - patronce choszczeńskiej biblioteki.

Dodane przez HKluczewska dnia czerwiec 05 2014 12:31:57Czytaj więcej ˇ 94 Czytań - Drukuj
Portret Rodzinny Pana Cogito – konkurs fotograficzny inspirowany poezją Herberta
Czy potrafisz sportretować swoją rodzinę? Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą fotograficzną interpretację jednego z wierszy Herberta poświęconych rodzinie.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia czerwiec 03 2014 11:44:50Czytaj więcej ˇ 68 Czytań - Drukuj
Finał konkursu o nagrodę Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego
W tegorocznej 13. edycji powiatowego konkursu na najlepszą gazetę szkolną o nagrodę CHOSZCZEŃSKIEGO PULITZERA SZKOLNEGO udział wzięły redakcje gazet ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na uroczystość posumowania konkursu i wręczenia nagród przybyli przedstawiciele siedmiu redakcji gazet szkolnych oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Wioletta Kaszak oraz Zastępca Burmistrza Adam Andriaszkiewicz, którzy wręczyli laureatom i wyróżnionym dyplomy i nagrody.


Dodane przez HKluczewska dnia maj 27 2014 16:38:00Czytaj więcej ˇ 88 Czytań - Drukuj
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W FILII PUBLICZNEJ
W czwartkowe słoneczne przedpołudnie (22 maja br.) w Filii Publicznej gościły dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie wraz z opiekunami, Iloną Jóźwiak i Dorotą Szczuką.
Dzieci dowiedziały się co to jest księgozbiór, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, co należy zrobić, aby móc korzystać z biblioteki oraz co najważniejsze, jak szanować i dbać o książki zarówno te własne jak i wypożyczone. Wysłuchały opowiadania „Króliczek” M. Janczarskiej i T. Bogackiego, odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, układały przygotowane dla nich puzzle i rysowały.
Nasi najmłodsi czytelnicy z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, babciami bądź starszym rodzeństwem. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.
Tekst: Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 26 2014 11:29:220 Czytań - Drukuj
trwa meblowanie
Zakład Produkcji Mebli ”Meble Merda” ze Skwierzyny , który wygrał przetarg na dostawę wraz z montażem wyposażenia meblowego prowadzi prace. Niebawem zaprosimy Państwa do nowego wnętrza.

Dodane przez HKluczewska dnia maj 23 2014 15:21:190 Czytań - Drukuj
„POZNAJ SIEBIE, WYBIERZ ZAWÓD Z GŁOWĄ” GIMNAZJALIŚCI W FILII PUBLICZNEJ MBP W CHOSZCZNIE
Spotkanie dla uczniów gimnazjum odbyło się 9 maja br. w ramach Tygodnia Bibliotek i miało na celu uświadomienie uczestnikom zajęć ich potencjału zawodowego, wynikającego z cech osobowości, charakteru, doświadczenia życiowego i pasji. Poprzez zapoznanie się z szeregiem zawodów oraz wymagań koniecznych do ich wykonywania każda z osób mogła dopasować swój potencjał dla danej profesji.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy I a i III e z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie z nauczycielami: Elżbietą Wareliś i Elżbietą Kołtun.
Tekst: Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 20 2014 15:04:380 Czytań - Drukuj
„MAM PRZYJACIELA” PRZEDSZKOLAKI W FILII PUBLICZNEJ MBP W CHOSZCZNIE
W Tygodniu Bibliotek w Filii Publicznej miały miejsce zajęcia dla dzieci 5-6 letnich.
Celem lekcji bibliotecznych było uświadomienie dzieciom potrzeby przyjaźni oraz zainteresowanie książką. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania "Króliczek" M. Janczarskiej i T. Bogackiego odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, następnie radośnie bawiły się przy piosence „Zostań moją przyjaciółką”, a na końcu układały wcześniej przygotowane dla nich puzzle.
Spotkania odbywały się w miłej atmosferze, uczestnikami były grupy przedszkolne z: Publicznego Przedszkola Nr 1 w Choszcznie, Publicznego Przedszkola Nr 5 z Grupą Żłobkową, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie wraz z opiekunami.
Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe książeczki i z uśmiechami na twarzach wróciły do Przedszkola na zajęcia.
Tekst: Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 20 2014 13:15:040 Czytań - Drukuj
WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻKI UŻYWANEJ W FILII PUBLICZNEJ MBP W CHOSZCZNIE
W ramach Tygodnia Bibliotek 13 maja br. w Filii Publicznej został zorganizowany Wiosenny Kiermasz Książki Używanej. Za symboliczną złotówkę można było zaopatrzyć się w używane, ale wciąż poczytne i atrakcyjne tytuły. Wśród propozycji znajdowały się m.in. książki historyczne, podróżnicze, powieści, pozycje popularno-naukowe, a także kryminały, bajki dla dzieci i lektury dla młodzieży.
Tekst: Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia maj 19 2014 12:16:460 Czytań - Drukuj
Kolejna Autorka z Choszczna ujawniła swoją twórczość
W trakcie tegorocznego Tygodnia Bibliotek mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością autorki dwóch tomików poetyckich, Elżbiety Żukrowskiej z Choszczna.

Dodane przez HKluczewska dnia maj 16 2014 10:07:56Czytaj więcej ˇ 87 Czytań - Drukuj
Finał Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego
Uroczyste zakończenie konkursu na gazetę szkolną o nagrodę Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2014 odbędzie się w dniu 15 maja o godzinie 11:00

w Filii Biblioteki Publicznej [dawna Biblioteka Pedagogiczna].

Po wręczeniu nagród zapraszamy wszystkie redakcje gazet szkolnych na WARSZTATY DZIENNIKARSKIE, które poprowadzi redaktor Głosu Szczecińskiego, Piotr Jasina - prezes Oddziału Szczecińskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Dodane przez HKluczewska dnia maj 09 2014 14:29:330 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 33 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1369907 Unikalnych wizyt