Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Sierpień 23 2014 13:25:18
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjęcie


Harry Potter
NOWOŚCI
2013
2013
Wypożyczalnia dla Dorosłych
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014 W FIILII PUBLICZNEJ
24 marca rusza ogólnopolska akcja „Tydzień Internetem” w której bierze udział Filia Publiczna MBP w Choszcznie. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy.Dodane przez HKluczewska dnia marzec 17 2014 14:02:05Czytaj więcej ˇ 87 Czytań - Drukuj
ibuk libra
Od dnia 17 marca bieżącego roku oferujemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do 736 elektronicznych wersji książek za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA.

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 17 2014 11:55:07Czytaj więcej ˇ 112 Czytań - Drukuj
Biblioteka roku 2013
Z przyjemnością informujemy, że nasza placówka została uznana za najlepszą bibliotekę województwa zachodniopomorskiego w 6. edycji konkursu


"Biblioteka Roku 2013"
Dodane przez HKluczewska dnia marzec 15 2014 09:31:11Czytaj więcej ˇ 100 Czytań - Drukuj
WYMIANA DOŚWIADCZEŃ ZAWODOWYCH BIBLIOTEKARZY W CHOSZCZNIE
27 lutego 2014 r. w Tłusty Czwartek, przy pączkach, w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Obrońców Westerplatte 1 w Choszcznie, spotkali się bibliotekarze z Białogardu, Stargardu Szczecińskiego i Choszczna, pracujący w systemie bibliotecznym SOWA2. Anna Lewicka (członek Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich), która jest opiekunem Koła SBP Nr 13 w Stargardzie Szczecińskim, zaprosiła również dyrektorów ww. bibliotek, do dyskusji i podzielenia się praktyczną wiedzą, którą nabyli pracując w programie SOWA.


Dodane przez HKluczewska dnia marzec 05 2014 14:23:06Czytaj więcej ˇ 123 Czytań - Drukuj
Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona
Jeszcze nie tak dawno można było jedynie pomarzyć o tym, żeby czytelnicy w całej Polsce na co dzień mieli nieograniczony dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej. Dziś jest to możliwe dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona, ukrytej pod adresem internetowym www.polona.pl.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 03 2014 11:55:44Czytaj więcej ˇ 64 Czytań - Drukuj
"SCRIBO ERGO SUM"
Gaja Kołodziej zachęca młodzież do napisania własnej kontynuacji jej powieści pt. "Dar" lub opowiadania inspirowanego tytułem jej następnej książki - "Przemilczenia".

Więcej informacji na jej stronie internetowej Link

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 18 2014 14:59:050 Czytań - Drukuj
Filia Publiczno-Szkolna w Korytowie
„Dziennik Cwaniaczka” na ekranie… monitora!

W lutym uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Korytowie nie mieli czasu na odliczanie dni do ferii, ponieważ zmagali się z niełatwym zadaniem konkursowym. Polegało ono na przygotowaniu filmu dotyczącego znanej wszystkim w Korytowie książki „Dziennik Cwaniaczka” Jeffa Kinnley’a, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi informatycznych. Konkurs zainicjowany i przygotowany przez nauczyciela informatyki, Krzysztofa Nowaka i wsparty przez bibliotekarkę, Barbarę Grzejszczyk, stanowił dopełnienie październikowej akcji, podczas której nauczyciele czytali „Dziennik Cwaniaczka” zebranym w bibliotece uczniom. Wszyscy pamiętają tę dobrą zabawę, dlatego byli ciekawi jak też książka może zaprezentować się w środowisku komputerowym… Okazało się, że film może stanowić świetną reklamę książek, a laureatami konkursu zostali:
1. Wiktoria Sól, kl. VI
2. Szymon Pilarski, kl. IV
3. Martyna Broda, kl. V
4. Wyróżnienie: Radosław Mańka i Sandra Gajowska z klasy VI
Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego apelu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły, zwycięzcy mieli zatem przyjemność odebrania także gromkich braw.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 18 2014 11:40:160 Czytań - Drukuj
„Szkolne Wieści” w Filii Publicznej
Redakcja gazetki „Szkolne Wieści” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie ze swoim opiekunem Ewą Bednarz odwiedziła w piątek 17 stycznia br. Filię Publiczną.


Dodane przez HKluczewska dnia styczeń 27 2014 15:35:09Czytaj więcej ˇ 129 Czytań - Drukuj
Konkurs "Poszukiwacze Smaków"
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza I edycję konkursu pn. „Poszukiwacze Smaków”, mającego na celu wyłonienie nowych produktów/potraw, które mogłyby zostać wpisane na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.
Proponowane wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży, których zadaniem jest udokumentowanie „smaków”, poprzez ich wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Opis danego produktu, przepis, jego charakterystyczne cechy uczniowie mają przedstawić na pisemnych zgłoszeniach , a tradycję pielęgnowaną w danej rodzinie od co najmniej dwóch pokoleń, potwierdzić za pomocą wyżej wymienionych materiałów źródłowych. Jednym z punktowanych elementów konkursu jest przedstawienie na współczesnym zdjęciu walorów estetycznych produktu/potrawy. Ten punkt konkursu zachęca uczniów do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, podpytywania o rodzinne tradycje kulinarne oraz uwiecznienia na zdjęciu swojego dzieła gastronomicznego.
Jeden uczestnik może przesłać do konkursu tylko jedno pisemne zgłoszenie, opisujące produkt/potrawę.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 31 stycznia 2014 r. na adres :
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, z dopiskiem : Wydział Rolnictwa i Rybactwa, Konkurs „Poszukiwacze Smaków”.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia styczeń 14 2014 12:13:29Czytaj więcej ˇ 102 Czytań - Drukuj
Finał remontu coraz bliżej
Zakończono prace związane z remontem pomieszczeń Biblioteki.

Aktualnie przygotowywany jest projekt do przetargu związanego z wyposażeniem.
Poniżej widok naszej biblioteki na podstawie wizualizacji opracowywanego projektu.

Dodane przez HKluczewska dnia styczeń 09 2014 14:04:46Czytaj więcej ˇ 176 Czytań - Drukuj
Idą Święta…
Zgodnie z tradycją w mikołajki miało miejsce spotkanie pracowników naszej biblioteki. Wspólnie spędzony czas zaowocował snuciem planów dotyczących rozwoju biblioteki, zwłaszcza, że dyrektor Anna Lewicka opowiadała o postępach remontu głównej siedziby i najbliższych działaniach związanych z tą modernizacją.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia grudzień 10 2013 15:02:02Czytaj więcej ˇ 167 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 31 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online


Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online


Ibuk Libra
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

Sponsor serwera
1329400 Unikalnych wizyt